scarless header910-46

לאילו סוגי צלקות מתאים סקארלס?

סקארלס מתאים למניעה וטיפול בצלקות חדשות וישנות (שטוחות, היפרטרופיות וקלואידים) הנגרמות מפציעות, חתכים, כוויות, ניתוחים (רפואי, קיסרי, אסתטי), טראומה (נפילות, חבלות ושפשופים, נשיכות בעלי-חיים וכדומה), אקנה.

 

כמה זמן עלי להמשיך ולהשתמש בסקארלס?

כל עוד יש שיפור במראה הצלקת, רכותה ורגישותה, יש להמשיך ולטפל פעמיים ביום, מריחה של שכבה דקה על עור נקי ויבש. כאשר לא רואים שינוי בצבע ובמראה הצלקת, סימן שתהליך הרפוי הושלם ואז אפשר להפסיק. בצלקות טריות שהטיפול בהן החל מיד לאחר ההגלדה, משך הזמן הנחוץ הוא כ-3 חודשים. בצלקות היפרטרופיות וקלואידיות, משך הטיפול הוא ששה חודשים עד שנה. 

 

האם  סקארלס יספיק לטיפול מלא בצלקת?

במרבית המקרים, רכישה חד-פעמית תספיק לטיפול של פעמיים ביום למשך  כ-3 חודשים -  הזמן שלרוב דרוש כדי לשפר את מראה הצלקת. שפופרת סקארלס ג'ל 7 גרם – מתאימה לטיפול מלא בצלקת שאורכה עד 6 ס"מ. שפופרת סקארלס 15 גרם – מתאימה לטיפול מלא בצלקת שאורכה עד 10 ס"מ.
יש להקפיד על מריחה של שכבה דקה מאוד!

 

האם השימוש בסקארלס יעלים לחלוטין את הצלקת?

אי אפשר להעלים לחלוטין את הצלקת. הטיפולים הקיימים היום יכולים לשפר את מראה הצלקת אך אינם יכולים להעלים אותה. שימוש מוקדם בסקארלס יכול למנוע היווצרות צלקת שאינה תקינה וכן להאיץ את קצב החלמת הצלקת. בטיפול בצלקת קיימת, סקארלס משפר את מראה הצלקת, מרכך אותה ומפחית את האודם, הכאב והגרד הנלווים לה.


כמה זמן לוקח לסקארלס להתייבש?

סקארלס ג'ל מתייבש תוך 5-10 דקות. אם סקארלס לא התייבש תוך הזמן שצוין – נעשה שימוש בכמות גדולה מדי של סקארלס!

 

האם לסקארלס יש ריח וצבע?

לא! סקארלס הינו שקוף ונטול ריח. דיסקרטי, פשוט ונוח לשימוש. אפשר להשתמש בסקארלס גם באזורי גוף חשופים.


האם ניתן למרוח קרם הגנה ו/או מייק אפ יחד עם סקארלס?

כן! יש להשתמש בסקארלס על עור נקי ויבש בלבד! לאחר שסקארלס התייבש, ניתן למרוח עליו מוצרים  כגון קרם הגנה  ו/או מייק אפ.
יש לזכור שלא מומלץ לחשוף צלקות לשמש. הקפידו למרוח קרם הגנה אחרי שסקארלס התייבש.

 

מהי צלקת שאינה תקינה?

ישנם מקרים בהם רקמת הצלקת שנוצרה עלולה להיראות שונה מהעור הרגיל שלנו . במקרים כאלה, הצלקת אינה נראית יפה. היא "מתרוממת"  ובולטת מעל פני העור וצבעה לרוב אדום. מבחינים בין שני סוגים עיקריים של צלקות שאינן תקינות:
צלקת היפרטרופית – הצלקת גדלה מעבר לגודלו הטבעי של הפצע המקורי, עקב ייצור מוגבר של חלבון הקולגן. בד"כ הצלקת חלקה, מוגבהת, בעלת שוליים ברורים ופיגמנטציה. בנוסף, הצלקת רגישה יותר.
קלואיד – נגרם כתוצאה מצמיחת יתר של רקמת צלקת באזור עור פגוע. הרקמה הנוצרת באזור גדלה הרבה מעבר לגבולות הפצע המקוריים, היא קשה, מוגבהת ומעוגלת. בקלואידים קשה יותר לטפל מאשר בצלקות רגילות והם עלולים להחמיר כתוצאה מניתוח או פציעה חוזרת.
הקלואידים (Keloid) שכיחים יותר בקרב אנשים כהי עור ומתפתחים בד"כ באזורי גוף בהם יש ריכוז גבוה של תאי צבע .( כגון שכמות, חזה ואפרכסת האוזן).לאנשים קיימת נטייה גנטית  לייצור קלואידים ולכן אנשים המודעים לכך, צריכים לטפל בכל פציעה לאחר נפילת הגלד על מנת למנוע היווצרות קלואידים, שבהם יהיה קשה יותר לטפל  אחר-כך.

 

האם סקארלס מתאים לטיפול בצלקות ישנות?

כן! מחקרים קליניים הראו שג'ל סיליקון כדוגמת סקארלס יעיל בטיפול בצלקות שגילן עד 6 שנים. אך יש לזכור שככל שהצלקת ישנה יותר מידת ההשפעה פוחתת ואחוזי השיפור קטנים. בטווח של השנתיים הראשונות מידת ההשפעה של סקארלס היא הגבוהה ביותר.


האם סקארלס יעיל במקרים של קלואידים וצלקות היפרטרופיות?

כן! סקארלס משטח ומרכך קלואידים וצלקות היפרטרופיות, מפחית את שינויי הצבע והופך את הצלקת לחלקה יותר ואסתטית יותר. סקארלס מקל על הגרד, העקצוץ ואי-הנוחות הנלווים לקלואידים וצלקות היפר טרופיות.

 

האם מותר למרוח סקארלס על כל שטחי הגוף בכלל והפנים בפרט?  

כן! ניתן להשתמש בסקארלס על כל חלקי הגוף ובפנים . יש להקפיד שלא למרוח את הסקארלס בריריות , בעיניים ועל פצע פתוח שעדיין לא נרפא והגליד.

 

האם סקארלס מכתים את הבגדים?  

לא! לאחר מריחת סקארלס יש להמתין לייבוש מלא של הג'ל וניתן להתלבש כרגיל. ג'ל הסקארלס אינו נספג בבגד ואינו מכתים.


האם סקארלס מתאים לטיפול בצלקות אקנה / אבעבועות רוח?

כן! סקארלס מתאים לטיפול בצלקות אקנה בעלות שוליים ולא שקועות ללא שוליים. משטח ומרכך את שולי האקנה ומשפר את צבע הצלקות. מקנה נראות תקינה ואסתטית יותר לפנים.

 

האם התוצאות שהושגו תודות לסקארלס  יישארו לתמיד?     

כן! ברגע שהמערכת החיסונית של הגוף השלימה את תיקון העור המצולק, התוצאות הן קבועות ואין צורך בהמשך שימוש.

 

האם ניתן לשלב טיפולים אחרים לצלקת עם סקארלס?

כן! בהמלצות הבינלאומיות לטיפול בצלקות ניתן לראות שהמומחים ממליצים לשלב ג'ל סיליקון (דוגמת סקארלס) עם טיפולים נוספים בצלקות, כגון: טיפולי לייזר, הזרקת סטרואידים, ניתוחים וחליפות לחץ.

 

האם סקארלס מאושר לשימוש גם בזמן הריון והנקה?

כן! סקארלס  הינו חומר אינרטי היוצר כיסוי על שכבת העור החיצונית ואינו נספג  למחזור הדם .ניתן להשתמש בסקארלס גם בזמן הריון והנקה. יש להקפיד בזמן הנקה שלא להשתמש בסקארלס באזור החזה.

 

האם יש מחקרים קליניים המוכיחים את יעילות סקארלס?

כן! קיימים מספר מחקרים שבדקו את השפעת הטיפול בג'ל סיליקון על הטיפול בצלקות. ג'ל סיליקון הראה יעילות בטיפול בצלקות מאז שהוא נחקר עוד משנת 1985. היעילות שלו הוכחה בכ-92% ממקרים שנבדקו. 

 

מתי אסור להשתמש בסקארלס?

אין להשתמש בסקארלס על פצעים פתוחים. אין להשתמש בסקארלס באזורי ריריות (בתוך הפה, עיניים, אף). לשימוש חיצוני בלבד. אין להשתמש בסקארלס אם ידועה רגישות לאחד ממרכיביו.

 

האם סקארלס מאושר ע"י משרד הבריאות?      

כן!

 

האם יש צורך במרשם?    

לא! ניתן לרכוש סקארלס ללא מרשם בכל בתי המרקחת. מומלץ להתייעץ עם רופא לגבי סוג הצלקת וגודלה ולקבל את המלצתו על טיפול נכון בסקארלס.

 

איפה ניתן לרכוש ובאיזה מחיר?     

אריזת 15 גרם ניתן לרכוש בקופות החולים.

אריזת 7 גרם ניתן לרכוש בבתי מרקחת פרטיים ורשתות בפארם תמורת 69.6 ₪

 

האם אני יכול לקבל פרטים נוספים על ג'ל סקארלס?    

כן! כל שעליך לעשות הוא להתקשר למספר הטלפון של שרות לקוחות מדיטק: 1-800-800-678 .

 

 


 

יש לעיין בעלון לצרכן לפני השימוש.

המידע באתר זה  כולל מידע פשטני שאינו בגדר עצה ו/או חו"ד רפואית. אין להסתמך על התוכן והמידע לשם קבלת ו/או הענקת טיפול רפואי והוא אינו מיועד לבוא במקום התייעצות עם רופא מוסמך.